Inovace a prosperita: Letošní téma Světového dne informační společnosti

Inovace a prosperita: Letošní téma Světového dne informační společnosti

Každoročně 17. května slavíme Světový den telekomunikací a informační společnosti. Letos se zaměřuje na inovace a prosperitu. A jak jsou na tom české firmy? Inovují své weby tak, aby vedly k větší prosperitě? 

V roce 2006 vznikl sloučením dvou světových dnů Světový den telekomunikací a informační společnosti. Oslavy tohoto významného dne má pod palcem mezinárodní organizace, která každoročně pořádá přednášky na vybraná témata. Letos se zaměřila na téma: Jak digitální inovace posouvají udržitelný rozvoj a prosperitu.

Prosperita a online svět

V Česku žijeme online, soukromě i pracovně. Tedy minimálně firmy jsou na webu aktivní více, než je evropský průměr. Za posledních deset let se zvedl počet firem s webovou prezentací o 10 %. Dalo by se říct, že firmy si uvědomují vztah mezi prosperitou a vstupem do digitálního prostředí.

A důležitá otázka zní: Stačí to?

Web obrostlý mechem

83 % firem mělo v roce 2023 v České republice webové stránky. To je jistě úctyhodné číslo. Umí ale všechny tyto firmy se svými weby pracovat? Nebo je mají jenom proto, aby se neřeklo?

Dejme si ruku na srdce, jak často prohlížíme webovky na počítači a jak často na mobilu? Vlastníci mobilních telefonů dle Českého statistického úřadu atakují 99 % obyvatel nad 16 let. Takže prakticky každý dospělí má mobilní telefon. A z nich je drtivá většina zařazena mezi smartphony a je tedy možné na nich brouzdat internetem. 

Jenže procento firem, které mají mobilní verzi svých stránek, je výrazně menší. Čtvrtina firem zatím nepřizpůsobila obsah svého webu mobilům. Možná by to mohlo být jedno, jenže není. Může to být brzda v jejich prosperitě. Pokud má na mobilu téměř každý internet, a z čísel vyplývá, že kromě věkové skupiny 65+ ho používají prakticky všichni, nezavírají si svým nezájmem firmy dveře? Neměly by inovovat?

Každý web morálně i technologicky zastarává, a proto je třeba se mu věnovat a investici do něj brát jako nutnost. Nenechte svůj web obrůst mechem!

Promyšlený web - to je OptimWeb.

 

Za výsledky jdeme společně. Ozvěte se!

Potřebujete redesign starého webu či e-shopu? Máte nový webový projekt připravený? Máte ho zatím pouze v hlavě? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi s vámi projekt zkonzultujeme a pomůžeme vám nalézt optimální řešení.