Obrázky generované AI? V našem systému to není problém!

Obrázky generované AI? V našem systému to není problém!

Představte si, že jste právě dokončili skvělý článek na svůj blog, ale něco chybí – obrázek, který by upoutal čtenářovu pozornost. V dnešní vizuální době je důležité nejen to, co píšete, ale i to, jak to vypadá. Jak najít ten správný obrázek bez porušení autorských práv a bez zbytečného stresu? Přečtěte si náš článek a zjistěte, jak vám může pomoci umělá inteligence!

Už se vám stalo, že jste vytvořili úžasný článek na svůj blog a ejhle…Žádný obrázek v dohledu. Jeden by mohl říct, že je to přeci jedno. Důležité myšlenky a sdělení jsou napsané v textu. 

Věděli jste, že na udělání prvního dojmu máte pouhé zlomky sekundy? A zároveň více než tři čtvrtě informací vnímáme zrakem. Tedy, když váš skvělý článek doplní i zajímavý obrázek, zaujmete více čtenářů. A tím se na vašem webu zdrží více potenciálních klientů.

Kde vzít obrázky a nekrást?

Při vytváření vizuální stránky textu máte několik možností. Můžete mít své vlastní fotografie, které budete k článkům vkládat. Bohužel, málo firem má tak rozsáhlou databázi obrázků, aby si poradila sama. Častokrát potřebují pomoc.

Běžně dostupnou službou je stahování fotek z fotobanky. To je databáze fotografií a dalších obrázků, které je možné používat pro různé účely. Tyto služby jsou samozřejmě placené. A než najdete odpovídající fotografii, můžete se dost zapotit. Zvláště v případě, že vaše vybraná fotobanka nepracuje v češtině.

Další možností je generování obrázků za pomoci umělé inteligence. AI je v současnosti velice rychle se rozvíjejícím softwarem, který pomáhá lidem v mnoha oblastech. A může vám pomoci i s tvorbou vizuálního obsahu vašich webových stránek.

Generování obrázků v našem systému

Ve chvíli, kdy si necháte vygenerovat obrázek umělou inteligencí, autorská práva na něj máte vy. Vy jste zadali prompt, tedy příkaz, který určil, jak bude obrázek vypadat. Jenže, stejně jako každá jiná dovednost, i psaní promptů je vyšší dívčí a je třeba ji trénovat.

U nás na to jdeme od lesa. Místo toho, abyste vy museli složitě vymýšlet, jak napsat prompt, náš systém to udělá za vás.

Když chcete přidat obrázek k textu, v našem redakčním systému si necháte obrázek vygenerovat přímo z toho, co jste již napsali. Pravdou je, že prompt na vytváření obrázku je lepší přenechat profesionálům, v našem případě umělé inteligenci. Ta si váš text přečte, vytáhne z něj důležitá sdělení a z těch následně vytváří obrázky. A vaším úkolem pouze je zkontrolovat si, že se vám obrázek líbí a je bez chyb. Protože nejen lidé chybují. 

Chyby dělá i AI. Proto vždy zkoukněte, že mají osoby na obrázku v pořádku oči, zuby, ruce. Že počítač stojí na stole a nelevituje. A že hrneček má pouze jedno ouško. Většiny těchto a podobných chyb si všimnete hned na první dobrou, není se tedy čeho bát.

A pokud není vygenerovaný obrázek podle vašeho gusta, není nic jednoduššího, než si nechat vygenerovat další.

V OptimWeb se snažíme našim klientům co nejvíce zjednodušit práci s webem. A umělá inteligence nabízí spoustu příležitostí pro lehčí správu obsahu webových stránek.

Kde si myslíte, že sháníme obrázky my?

Promyšlený web - to je OptimWeb.

 

Za výsledky jdeme společně. Ozvěte se!

Potřebujete redesign starého webu či e-shopu? Máte nový webový projekt připravený? Máte ho zatím pouze v hlavě? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi s vámi projekt zkonzultujeme a pomůžeme vám nalézt optimální řešení.