Vidíte AI jako hrozbu nebo pomocníka? Pojďte se s ní seznámit!

Vidíte AI jako hrozbu nebo pomocníka? Pojďte se s ní seznámit!

Umělá inteligence je často zmiňované téma. Možná právě proto, že nás obklopuje naprosto všude. Pojďte se seznámit s AI v našem úvodním článku.

Když zadáte AI do Googlu, objeví se spousta výsledků, které vás odkáží na jednotlivé softwary a na wikipedii. Když se o AI chcete dozvědět hlubší informace, musíte se vyhledávače tázat jinak. Přidejte slovo historie či zajímavosti a objeví se mnoho odkazů na různé typy webů, ze kterých se dozvíte spoustu pravdivých i lživých informací. 

Zároveň je umělá inteligence natolik zajímavé téma, že se k němu vyjadřuje celá společnost. Někdo má vyhraněné názory a jiný si názor teprve tvoří. Pojďte s námi AI trochu poznat.

Co to je AI?

Přesná definice umělé inteligence není stanovena. Můžeme ji charakterizovat tím, že se jedná o program, který řeší problémy, předvídá na základě dat a učí se. Simuluje lidské myšlení a akce.

AI můžeme rozdělit na úzkou, které má jeden konkrétní úkol, na který se zaměřuje. Nebo na obecnou, která nemá přesně stanovený cíl. Dokáže si poradit i se situacemi, na které nebyla cvičena. A to díky analýze obrovského množství dat a “flexibilnímu” přizpůsobení se situacím.

Terminátor nebo blízký rádce?

Nenechme se ve svých názorech zmást sci-fi literaturou a filmy. Umělá inteligence není o Terminátorovi, který přijde vyhladit lidstvo (zatím). Ať už si to uvědomujeme, či ne, AI nás obklopuje všude. Nabízí nám nejbližší restaurace, navrhuje nám film, který by nás mohl zajímat, opravuje texty, které píšeme, či třídí poštu v naší e-mailové schránce.

Tempo vývoje AI je neuvěřitelně rychlé. A to natolik, že na něj nestíhají reagovat právní systémy a nejsou vyřešené ani etické otázky, které její používání provázejí. Pro svůj rychlý rozvoj by se mohlo zdát, že nás brzy nahradí ve většině běžných prací. Toho se ale bát nemusíme. To, co nám přijde samozřejmé, totiž může pro umělou inteligenci představovat nepřekonatelný problém. 

Stroje pracují za nás

Stejně jako za průmyslové revoluce se lidé báli, že přijdou o práci kvůli strojům, podobné obavy máme i dnes. Akorát nenahrazujeme fyzickou, ale psychickou práci. A stejně jako tenkrát, i dnes je možné se na situaci dívat z různých úhlů pohledu. Můžeme se změny bát, nebo můžeme hledat příležitosti, kde nám AI pomůže. 

Buďte pokrokoví a inovativní. Vezměte AI za pačesy a dostaňte z ní maximum, které vám může nabídnout.

Promyšlený web - to je OptimWeb.

 

Za výsledky jdeme společně. Ozvěte se!

Potřebujete redesign starého webu či e-shopu? Máte nový webový projekt připravený? Máte ho zatím pouze v hlavě? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi s vámi projekt zkonzultujeme a pomůžeme vám nalézt optimální řešení.